17 Ekim 2011 Pazartesi

33. İstanbul Jewelry Show Başlıyor...

      Dünyanın En Büyük İkinci Mücevher Fuarı Bu Perşembe Başlıyor!

      UBM Rotaforte’nin gerçekleştireceği “ISTANBUL JEWELRY SHOW”, DenizBank’
      33. “Istanbul Jewelry Show” her yıl olduğu gibi bu yıl da mücevher meraklılarının beklentisine göre üretilmiş özel ürün gruplarını bir araya getiriyor. Fuarın ana sponsorluğunu üstlenmesinin yanı sıra, altın bankacılığı hizmeti ile de sektöre özel bir katkı sağlayan DenizBank, sektöre özel eşit taksitli altın ve gümüş kredisi ile sektörde bir ilke imza atmış bulunuyor.
      İstanbul’un coğrafi konumu itibariyle ISTANBUL JEWELRY SHOW Avrupa’nın yanı sıra, Orta Doğu, Rusya, Birleşik Arap Emirlikleri ve Türki Cumhuriyetleri’nde de sektörün en önemli organizasyonu olarak görülüyor. Özellikle bu ülkeleri hedefleyen “Istanbul Jewelry Show” ayrıca İran, Irak, Lübnan, Bahreyn, Katar, Dubai gibi ülkelerden de önemli alıcıları ağırlayacak. Bu ülke alıcılarının beklentilerine yönelik özel ürünlerin sergileneceği fuar, hem katılımcılara hem de ziyaretçilere sektöre dair en yeni gelişmeleri sunmayı amaçlıyor.
      UBM Rotaforte’nin organize ettiği Istanbul Jewelry Show Ekim Fuarı’na, Türkiye’nin lider mücevher markalarından Altınbaş, Atilla Karat, Atasay, Asos, Ariş, Gülaylar, Koçak Gold, Onsa, Pera Diamond, Roberto Bravo, Sade İş, Zen Diamond gibi firmalar katılıyor. Bunlara ek olarak Ortadoğulu alıcılarla buluşmak üzere çok sayıda firmanın özel ürünlerine de yer verilecek. Örnek vermek gerekirse: Samra Jewelry (BAE), K.A.R.P (BAE), Arakelian (Lübnan), TAKA Jewelry (Singapur), Italgold (İtalya), Kiran Jewels (BAE) gibi önemli firma ve markalar ilk akla gelenler arasında. Aynı zamanda Christian Dior gibi dünyaca ünlü markalar da fuar ziyaretçileri arasında olacak.
      IGEME (T.C Ekonomi Bakanlığı İhracat Bilgi Platformu)’nin 2010 raporuna göre, Türkiye altın mücevheratında Hindistan ve ABD ile birlikte dünyanın en büyük beş pazarı arasında yer alırken, üretimde de İtalya ile yarışmaktadır. Sektörün önemli aktörlerinden olan Türkiye, CNR’da gerçekleştirilecek Istanbul Jewelry Show ile Avrupa ve Ortadoğu’nun önemli alıcılarını birbirinden önemli marka ve firmalarla buluşturuyor. 300 firmanın katılacağı ve direk satışı hedefleyen İstanbul Jewelry Show’a bu yıl 18.000’den fazla ziyaretçi bekleniyor. Birbirinden değerli mücevherlerin sergileneceği fuar, olağanüstü güvenlik önlemleri ile korunacak. Fuar alanı ve yakın çevresindeki koruma, izleme ve güvenlik önlemlerinin yanı sıra ziyaretçiler de farklı aşamalardan oluşan güvenlik önlemlerinden geçecek. Ziyaretçilerin CNR Fuar alanına girişleri, ana kapıdan itibaren özel sistemlerle donatılmış pek çok etaptan geçirilerek sağlanacak.
ın ana sponsorluğunda 13-16 Ekim 2011 tarihleri arasında ziyaretçilerini bekliyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder